Weekend, czyli idealny czas na nadrobienie czytelniczych zaległości. Przygotuj filiżankę ulubionej kawy lub aromatyczną herbatę i rozsiądź się wygodnie. Oto kolejne Ciekawe Teksty Tygodnia. 

Ostatni tydzień upłynął między innymi pod znakiem dyskusji o feminizmie o równości płci. Wszystko za sprawą debat o demokracji (organizowanej przez Instytut Wolności), mediów publicznych (org. Gazeta Wyborcza) oraz nowej wizji lewicy (org. przez Nową Konfederację i Klub Jagielloński), do udziału w których jako paneliści zostali zaproszeni tylko mężczyźni. Poniżej przedstawiam najciekawsze głosy w dyskusji na ten temat:

Apel Akcji Demokracji o zapraszanie do debat także kobiet

Stanowisko Klubu Jagiellońskiego w sprawie kierowania się kryterium płci w doborze panelistów

– Tekst Pauliny Wyszyńskiej prowadzącej blog Jaskółczarnia o tym, że demokracja bez kobiet to pół demokracji

– Dyskusja na stronie wydarzenia Jakiego modelu demokracji chcemy?

Światowe Forum Ekonomiczne

W Davos w dniach 20-23 stycznia odbywało się Światowe Forum Ekonomiczne. Polecam zestawienie najciekawszych cytatów uczestników Forum. Znajdziecie tu między innymi wypowiedzi premiera Kanady Justina Trudeau, Sheryl Sandberg z Facebooka czy Kevina Spacey znanego głownie z serialu „House of Cards”.

.Nowoczesna partia?

W ostatnim tygodniu pojawiło się również wiele publikacji dotyczących Ryszarda Petru i jego ugrupowania .Nowoczeasna. Oto najciekawsze teksty:

Ryszrad Petru, czyli narcyzm i śmieszność

Wnuki Unii Wolności

Petru pisze plan liberalnego populizmu

Ryszrad Petru nadal liderem zaufania

***

Przeczytaliście ostatnio coś interesującego? Śmiało, podzielcie się!